Do vyprodání skladových zásob

Výměna a vrácení zboží

měna zboží

Nevyhovujeme Vám velikost barva atp. a chcete zboží vyměnit?

 

Nepoužité a nepoškozené zboží, po předchozí domluvě Vám do 14 dnů od převzetí zásilky rádi vyměníme. Zboží nám zašlete  doporučeně na naši adresu (poštovné k nám si hradí zákazník), a to včetně Vratky viz. spodní část daňového dokladu. Bude-li zboží bez zjevných známek opotřebení nebo poškození, obratem Vám zašleme nově požadovanou velikost či barvu. Nové zboží Vám u 1. výměny odešleme bez dalších nákladů na poštovném (zasílání v rámci ČR). 1. výměna zdarma se nevztahuje na zboží označené VÝPRODEJ v kategorii VÝPRODEJ (poštovné k nám i zpět si hradí zákazník). 

Zboží menších rozměrů a s hodnotou do 680,- zasíláme výměnou Českou poštou. Zboží nad 680,- zasíláme přepravcem DPD nebo Zásilkovnou.   

Jak postupovat?

 1.  Informujte nás předem o nově požadovaném zboží na výměnu na náš e-mail: obchod@johany.cz.
 2.  Zboží zašlete jako doporučený dopis nebo balík dle hodnoty zboží (ne na dobírku) na naši adresu viz. faktura ( poštovné si hradí zákazník).
 3.  Zboží nesmí jevit známky jakéhokoliv opotřebení a musí být zpět zasláno v originálním obalu se všemi etiketami od výrobce spolu s Vratkou viz. spodní část  daňového dokladu.
 4.  Následující pracovní den od doručení Vám bude zasláno zboží výměnou ( poštovné k vám hradíme my).

 

Vrácení zboží (odstoupení od smlouvy do 14 dnů od převzetí zásilky)

Nevyhovujeme Vám střih, materiál atp. a chcete zboží vrátit?

 

Kupující má dle §53 odst. 6 zák. č. 40/1964 Sb. (obč. Zák.), právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Právo odstoupit od smlouvy má kupující podle § 53 odst. 7 občanského zákoníku i v případě, že zboží již použil, ba dokonce i tehdy, jestliže jej již částečně opotřeboval viz. níže.
Pro vrácení 100% kupní ceny za zboží jen nutné vrátit zboží na vlastní náklady, úplné, nepoškozené, nepoužité (jen vyzkoušené), čisté, pokud možno včetně originálního obalu a vč. visaček, spolu s fakturou ve stavu a hodnotě, v jakém zboží převzal.
V případě, že bude vrácené zboží nekompletní, ušpiněné, poškozené nebo částečně potřebované, je spotřebitel povinen chybějící hodnotu podle ustanovení § 458 odst. 1 občanského zákoníku nahradit v penězích. To znamená že, bude kupní cena spotřebiteli vyplacena ve snížené hodnotě odpovídající stavu a opotřebení zboží (snížení kupní ceny se může v určitých případech vyšplhat až na výši 90% ceny zboží). Nad to mohou být spotřebiteli účtovány pouze skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží.
Kupujícímu bude do 14 dnů od účinnosti odstoupení od smlouvy ( obdržení zboží), předem dohodnutým způsobem, vrácena celá částka za zboží (případně snížena o vzniklé opotřebení) + náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží viz. §1832 odst. 2. OZ.

 

Jak postupovat?

 1. Informujte nás předem o zaslání zboží na náš e-mail: obchod@johany.cz  .
 2. Zboží zašlete jako doporučený dopis nebo balík dle hodnoty zboží (ne na dobírku) na naši adresu spolu s vyplněnou Vratkou.
 3. Do 14 dnů od převzetí zboží bude vrácena celá částka za zboží (případně snížena o vzniklé opotřebení) + náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží na účet uvedený na formuláři „Vratka“.


Vrácení/výměna zboží ( po uplynutí zákonné lhůty 14dnů)

Vrácení/výměnu zboží po uplynutí zákonné lhůty řešíme individuálně. Všeobecně platí, že zboží je možné jen vyměnit a to ve stavu: nenošené, bez vad, v původním obalu vč. visaček. 

 

VÝMĚNA a VRÁCENÍ ZBOŽÍ TWISTO ( platí jen pro formu úhrady službou TWISTO)

 

Vrácení zboží 

   • Zboží zašlete zpět na naší adresu dle pokynů výše. 
   • Po obdržení a překontrolování zboží vám bude zaslána firmou Twisto nová faktura s upravenou celkovou částkou. 

 

Výměna zboží za jinou velikost 

   • V případě výměny za jinou velikost, barvu nebo zboží za stejnou cenu postupujte dle pokynů výše.
   • Výměna za zboží s jinou cenou u platby Twisto není možná.

 Ostatní dotazy

Mohu zboží odeslat zpět jinak než Českou poštou?

Vyměnit a vrátit zboží je možné přes jakoukoliv pobočku Zásilkovna.cz. Služba je zpoplatněna částkou 57,- vč. DPH, ze Slovenska 60,-vč. DPH. V případě zájmu nás informujte na e-mail: obchod@johany.cz. Seznam poboček Zásilkovna.cz .


Jaká částka za poštovné/přepravné mi bude vrácena při vrácení zboží?

Při vrácení zboží Vám bude vrácena částka odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží tj.: 65,-.

---------------------------------------------------------------

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY ...