Do vyprodání skladových zásob

Jsou podprsenky s kosticí během kojení bezpečné?

 

kojici_podprsenka_flexi_kostici_1_hotmilkObavy z nošení podprsenky s kosticí v období kojení vychází z myšlenky, že tuhé kostice by mohly omezit průtok krve a bránit v produkci mléka, způsobit ucpání mlékovodů nebo dokonce vest k vzniku mastitidy. Neexistují však žádné průkazné studie o tom, že podprsenky s kosticí způsobují problémy s laktací. Větší problém je, že velké procento žen stále nosí špatnou velikost podprsenky.

Nošení špatné velikosti nebo střihu kosticové podprsenky může způsobit poškození prsní tkáně nebo prso poranit.

 

Kojicí podprsenky s kosticí nabízejí větší podporu a nadzdvižení než klasické podprsenky, proto mohou být pohodlnější především pro maminky s velkými prsy.

 

Jaký je rozdíl mezi flexi-kosticí a běžnou kosticí?

Klasická kostice

Klasické kostice jsou pevné, tuhé a méně ohebné. Kojicí podprsenky s klasickou kosticí jsou navrženy tak, aby seděly pevně, poskytovaly vyšší úroveň podpory a nadzdvižení. Při delším nošení mohou být nepohodlné a můžete se v ní cítit nepříjemně stísněně.

Flexi kostice

Vhodnou alternativou v době těhotenství a kojení jsou kojicí podprsenky s gelovou nebo pružnou/flexi kosticí. Flexi kostice je tenčí, měkčí, ohebnější a snadno se s ní manipuluje. Je navržena tak, aby se přizpůsobila pohybu těla, dobře seděla, ale netísnila. Flexi kostice jsou mnohem pohodlnější na nošení a méně kompresivní. Tvarově bývají i o něco širší než klasické kostice.

Kojicí podprsenka s pružnou flexi kosticí je měkčí a pružnější. Během těhotenství a kojení se prsa výrazně mění, proto jsou flexi-kostice vytvořeny tak, aby byly tvárnější. Dodávají lepší tvar a vyšší podporu, bez nežádoucího nadměrného tlaku a stažení.

Vzhledem k tomu, že flexi kostice není tak tvrdá, může se stát, že u větší velikostí košíčků středová část těsně nepřiléhá k hrudníku.

 

Kdy si pořídit kojicí podprsenku s kosticí?

V období těhotenství a kojení se nedoporučuje nosit podprsenky s kosticí během prvních třech měsíců těhotenství a prvních 4-6 týdnů po porodu. Je to z toho důvodu, že se velikost prsou neustále mění (v začátcích kojení i po hodině) a brání tak tomu, aby prsa dokonale zapadla do košíčků. Kostice by pak mohly vadit. Jakmile se vaše velikost ustálí, správně vybraná kojicí podprsenka s kosticí vám poskytne požadovaný tvar, nadzdvižení a podporu.

 

Z uvedených důvodů je ideální pořídit podprsenku s kosticí až po ustálení růstu prsou tj.. po šestinedělí. Předejdete také tomu, že vám podprsenka nebude dobře sedět. Vaše velikost podprsenky se pravděpodobně bude lišit od velikosti před otěhotněním nebo těsně před porodem a po šestinedělí.


Kojicí podprsenky s kosticí jsou vhodné především pro ženy, které hledají podprsenku s extra podporou. Prsa se v období kojení nejen zvětšují, ale jsou i mnohem těžší.

 

Jak poznám, že mi kojicí podprsenka dobře sedí a na co se zaměřit při výběru?

Správně zvolená kojicí podprsenka s kosticí nijak neomezuje, je pohodlná, poskytuje nositelce skvělý tvar a optimální podporu.

Kostice by měly být měkké, pružné a dostatečně široké, aby prso nestlačovaly.

Měly by přiléhat na hrudník, pohodlně sedět okolo prsní tkáně, nikde by neměla tlačit do prsou nebo vyčnívat.

Naše doporučení:

Při výběru typu podprsenky se řiďte především vašimi pocity a tím, co je pro vás v dané obdobní nejpohodlnější. Pokud jsou pro vás kostice nepohodlné, nenoste je. Ideální je kombinace obou typů podprsenek, které můžete střídat podle momentálního stavu a příležitosti.

 

 

-------------------------------------------------------

VELIKOST A VÝBĚR PODPRSENKY