O prádle pro těhotné kojící maminky

PROČ POTŘEBUJI TĚHOTENSKOU/MATEŘSKOU PODPRSENKU A JAK JI VYBÍRAT?

V době těhotenství je důležité vašemu poprsí věnovat zvýšenou péči. Prsa ztěžknou a jejich objem se zvětší. Jelikož jsou vazového a ne svalového rázu mohly by, v případě, že je dostatečně nepodepřete, poklesnout.
Většině nastávajícím matkám se prsa začínají zvětšovat dříve než bříško a ze svých podprsenek ´vyrostou´ už na začátku těhotenství. Neexistují žádná pevná pravidla, ale všeobecně by jste měly uvažovat o nákupu těhotenské podprsenky hned jak se začnete cítit v běžné podprsence nepohodlně. Nejlepší cestou k udržení tvaru poprsí je používaní vhodně navržených těhotenských podprsenek. V důsledku zvýšené citlivosti a objemu prsou by prádlo mělo mít níže uvedené vlastnosti:


Podpora: Dostatečnou podporu a zpevnění poprsí zajistí pevná a širší elastická ramínka a dále pak spodní a postranní pás podprsenky.
Ochrana: Z důvodu zvýšené citlivosti je, pro větší pohodlí, důležité mít u podprsenky více vrstev látky přes oblast prsou.
Nastavitelnost : Minimálně tři řady zapínaní, aby jste předešly častému měnění podprsenky při nárůstu objemu hrudníku.
Pohodlí : Jelikož dochází k zvýšenému pocení, podprsenka by měla obsahovat co možná nejvíce bavlny, která umožní pokožce "dýchat".


KOLIK MATEŘSKÝ PODPRSENEK BUDU POTŘEBOVAT A KDY JE KOUPIT?

Nejlepší čas ke koupi tohoto druhu podprsenky je poslední měsíc těhotenství. Nezapomeňte, že je zapotřebí koupit dva až tři kusy.
Dobře navržená podprsenka ke kojení by měla mít všechny vlastnosti těhotenské podprsenky- podporu, ochranu, nastavitelnost a zvýšené pohodlí:
Snadný přístup :Odepínací díl by se měl otvírat lehce pro zjednodušený přístup k prsům při kojení. Zapínání by nemělo škrtit nebo tlačit, jelikož by mohlo způsobit ucpání kanálku a mastitidu.
Podpora : I když je jeden odepínací košíček otevřen, neměl by druhý přestat poskytovat dostatečnou podporu.


JAKÉ VÝHODY MÁ PODPRSENKA NA NOC A PROČ SI JI POŘÍDIT?

Podprsenky na noc navrženy tak, aby zvýšily vaše pohodlí během spánku. Nemají nastavovací prvky, jelikož by mohly při spaní tlačit. Podprsenky jsou z jemné tkaniny, tudíž nemohou poskytnout podporu těhotenské podprsenky nebo podprsenky určené ke kojení.
Jsou dva hlavní důvodu proč si podprsenku na spaní pořídit:
V posledních týdnech těhotenství nebo během kojení by mohlo mléko prosakovat. Nošením podprsenky na spaní s možností vložení polštářků, které přebytečné mléko vsáknou, této nepříjemnosti zamezíte.
V případě, že jste si ještě nezvykla na nárůst hmotnosti svého poprsí, Vám podprsenka na spaní zkvalitní spánek a chvíle relaxace.


JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST?

Dbejte na to, aby košíčky přesně padly a překrývaly co možná největší plochu prsou .
Při nákupu podprsenky na začátku těhotenství se přesvědčte, že se dá zapnout na první řadu oček a máte tak prostor pro případné nastavování.
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mail: obchod@johany.cz

Tento web používá soubory cookie pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace